Hydepark.pun.pl

Forum o wszystkim (i czasami o niczym)


#1 2009-03-01 18:20:22

bloodx

Moderator

2476040
Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 34
Punktów :   

Ezoteryka

Temat rzeka...


Nie będę pisał co to bo zajęło by mi godzinę wypisanie podstaw podstaw ezoteryki.

Zobaczcie co to jest na wikipedii.


I jak?


Wierzycie w to?


Co o tym sądzicie?


Bullshit, czy ukrywana prawda?


Zapraszam do dyskusji, takiej rozbudowanej, z argumentami umacniającymi was w waszym stanowisku w tej sprawie.


Mam nadzieję że dyskusja będzie owocna.


Ja w pewnym stopniu wierzę, później się wypowiem, na razie mówcie swoje opinie!

Offline

 

#2 2009-03-01 18:34:11

Jim Raynor

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 107
Punktów :   

Re: Ezoteryka

Tak myślałem że ten temat wkrótce się pojawi.
Ja tam o tym mam zmieszane zdanie.
Są zwolennicy i są krytykanci.
To po prostu następny odłam religijny, na podstawie światów fantasty, ale jest dość bardzo dobrze rozbudowany, i trudno jest go wyprzeć...

Ostatnio edytowany przez Sala2 (2009-03-01 18:48:37)


I See you.

Offline

 

#3 2009-03-01 20:54:47

pelikan

Starszy user

4857154
Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 24
Punktów :   

Re: Ezoteryka

Ezoteryka to szeroki temat. Jest kilka zagadnień 'w miarę prawdopodobnych' jak dla mnie. Ezoteryczne sprawy coraz częściej kojarzą się z oszustami wyciskającymi pieniądze z naiwnych ludzi. A szkoda, bo tak naprawdę temat wiąże się z religią czyli czymś, na co każdy ma prawo zapatrywać inaczej. Sam mam dość specyficzny pogląd religijny, tylko kto dziś na swój sposób nie wyobraża sobie Boga? Wikipedia mówi o 'rozwoju duchowym'. Jak dla mnie sprawy OOBE czy chociaż LD można wrzucić do worka z ezoteryką, bo to tez w pewien sposób rozwój duchowy, cholernie żmudne treningi i dużo samozaparcia...


Czasem dopiero sekcja zwłok pokazuje że ktoś miał skrzydła.
— Wiesław Brudziński

Offline

 

#4 2009-03-01 20:58:36

Jim Raynor

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 107
Punktów :   

Re: Ezoteryka

Dokładnie, w sumie masz rację... Może masz jakieś doświadczenia, lub coś co według Ciebie wydaje się dziwne?
Tutaj możesz je opisać, postaramy się to wyjaśnić:) Nie wiedziałem że masz taki pogląd
No nic, zapraszam do coraz szerszej dyskusji, a chciałbym dodać że tacy ludzie są przez kościół uznawani za szatanistów, a przecież każdy wie, że powinniśmy tolerować każdego człowieka, o każdym poglądzie, a sam kościół tego nie pilnuje.


I See you.

Offline

 

#5 2009-03-01 21:14:39

pelikan

Starszy user

4857154
Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 24
Punktów :   

Re: Ezoteryka

Dziwne wydają mi się przede wszystkim sny.
Odmienne stany świadomości.
Powtórzę do bloodx'ie - temat rzeka, wiadomo. Ale spróbuję coś rzucić od siebie.
Siedziałem trochę w LD (świadomy sen, ale pewnie wiecie co to jest, mądrym ludziom wyjaśniać nie trzeba). Trenowałem metodą liczenia - liczyłem od 200 do 0, celowo od tyłu, żeby sprowokować mózg do większej pracy. Rozpoznałem swoje znaki snu - coś, co pomaga Ci wyłapać, że śnisz gdy sen jest bardzo realny. Nie działają u mnie URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE. Po prostu wbijam do pokoju, walę w kontakt albo we włącznik kompa i lipa, nic się nie dzieje. Dość często mi się to powtarza. Czasem patrzę na zegarek i mrugam oczyma - jeśli ma dziwne wskazówki, pokazuje zryte godziny lub w ogóle nic nie pokazuje - śnię. Kiedy już zorientuję się, że jestem w śnie, mogę postępować świadomie. Tylko kurczę jak już się połapię, to towarzyszy temu paraliż. Strach. Taki gdzieś z głębi mózgownicy. Nie umiem oddychać, budzę się, po kilkunastu sekundach dociera do mnie, że to wciąż Syców i moje łóżko.

Mieliście jakieś doświadczenia z LD? Znacie jakieś dobre sposoby? Chętnie posłucham

OFFTOP:
Możliwe znaki snu (może masz któryś z nich?)
-wypadające zęby
-próby biegania zakończone niepowodzeniem
-dziwne oświetlenie
-dziwne ubranie
-okrzyki, których nikt nie słyszy lub np. pukanie do drzwi, ktoś jest  w środku i kupa - nie zwraca na nas uwagi
-mrużenie oczu, zamykanie się oczu
-upadki z dużych wysokości i przebudzenie przed samym uderzeniem


Czasem dopiero sekcja zwłok pokazuje że ktoś miał skrzydła.
— Wiesław Brudziński

Offline

 

#6 2009-03-01 21:22:18

Jim Raynor

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 107
Punktów :   

Re: Ezoteryka

Siedziałem w LD ale wszystkie próby niestety nie wyszły najlepiej, zakończyły się nie powodzeniem, więc nie pomogę Ci w żaden sposób gdyż mogę uznać że się na tym nie znam
Zawsze chciałem tego spróbować, ale przestałem nad tym pracować...


I See you.

Offline

 

#7 2009-03-01 21:27:44

bloodx

Moderator

2476040
Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 34
Punktów :   

Re: Ezoteryka

Ja swego czasu byłem specjalistą od OOBE, miałem mnóstwo doświadczeń poza ciałem, ale teraz już tego nie trenuje.

Nie chce mi się teraz podawać, napisz na gg do podam Ci moje sposoby i wzbierzesz najodpowiedniejszy dla siebie.

Offline

 

#8 2009-03-22 14:34:05

Woolf

User

Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 13
Punktów :   
WWW

Re: Ezoteryka

Ja zajmuję się rozwojem duchowym. Zdolności PSI to ja nie mam za bardzo rozwiniętych .
Hm, wkurza mnie to, że dużo ludzi myli rozwijanie zdolności z rozwojem duchowym...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zoltysmok.pun.pl www.infidels.pun.pl www.mroza15.pun.pl www.teleinfo.pun.pl www.k750centrum.pun.pl